Vytvořte ze svých fotografií umělecké dílo

Po dlouhých staletích, kdy obrazy malované na plátně byly vyhrazeny jen těm nejbohatším, si dnes každý může pořídit domů kousek umění v podobě fotografií vytištěných na plátně. Fotka na plátno je nejen skvělým dekoračním předmětem, ale i úžasným dárkem který potěší vaše nejbližší. Může totiž zachycovat například důležité okamžiky v životě vaší rodiny, jako je svatba, narození dětí a podobně. Může vám také přinést vzpomínku na blízké lidi, kteří bohužel již nemohou být s vámi. Díky fotografiím vytištěným na plátno je však můžete mít stále nablízku alespoň tímto způsobem.

Jak vybrat fotografie vhodné pro tisk na plátno?

Při volbě, kterou fotografii si necháte vytisknout na plátno a zarámovat, byste měli pečlivě vybírat. Ne všechny fotografie jsou totiž k tisku stejně vhodné. Aby fotografie vypadala skvěle i na velkém plátně, je důležité, aby měla co největší rozlišení. To co vypadá krásně na displeji mobilu, může totiž při zvětšení na velikost obrazu působit rozmazaně. Žádnou fotografii totiž nelze zvětšovat donekonečna, jelikož se začne stávat zrnitou a rozmazanou. Na tento fakt byste měli myslet již při fotografování a mít váš foťák či mobil nastaven na co největší rozlišení. Důležitá je také správná kompozice snímku, dejte si proto pozor, abyste pro tisk vybrali tu nejlepší.

Proč vypadají fotografie na plátně tak skvěle?

K přenosu fotografie na plátno dochází pomocí speciálních tiskáren s trvanlivými inkousty, které plátno probarví do hloubky a zajistí tak nejen mnohem jasnější podání barev, ale také mnohem delší trvanlivost obrazu. Na rozdíl od běžných papírových fotek tak foto obraz neztratí nic ze své krásy a zářivosti ani po letech vystavování. Trvanlivost barev lze ještě zvýšit speciálním krycím lakem, blokujícím UV záření, který navíc vaší fotografii dodá vzhled skutečné olejomalby.

Komentářů

komentáře