Správná matrace je klíčem ke kvalitnímu spánku. Zajistí vám zdraví a vitalitu

Je stále obtížnější se dobře vyspat. Souvisí to zejména s tím, že v práci toho máme hodně a v soukromém životě se také nezastavíme. Proto je potřeba si spánek co nejvíce zpříjemnit, a to tak, abychom usnuli jako v peřince. Ráno potom snadněji vykročíte správnou nohou. Jak na to? Řešením je samozřejmě vhodně vybraná matrace, která zásadně ovlivňuje to, jak se v noci vyspíme.

Vaše zdraví je to nejcennější

Asi není potřeba připomínat, že zdraví máme jen jedno, tak bychom se o něj měli náležitě starat. Třeba vhodná doba spánku je aspoň 8 hodin denně, ale řada lidí to přitom vůbec nedodržuje. Mnohdy jednoduše na spánek nezbyde tolik času. Proto je důležité se vyspat aspoň na správné matraci. Pokud se ptáte na to, jak vybrat matraci, která bude přesně odpovídat vašim požadavkům, je to otázka, která je rozhodně na místě. Velmi důležité je při volbě matrace zvážit zejména parametry jako je:

  • Tvrdost matrace
  • Použitý materiál matrace

Například stupňů tvrdosti matrace je hned několik. Různí výrobci rozlišují různé stupně tvrdosti. V zásadě lze ale říci, že měkčí matrace je vhodná pro ty, kteří raději spí na boku. S ohledem na to, že tato matrace je více poddajná, lépe kopíruje profil vašeho těla. Spíte raději na zádech nebo na břiše? Potom je pro vás lepší matrace tvrdší, která zajistí dostatečnou oporu páteři. Můžete si třeba koupit matrace 90×200, které mají různé anatomické zóny. Ty se dokáží přizpůsobit konkrétní partii vašeho těla podle toho, jaké má požadavky na tvrdost. Těmto matracím se říká takzvané zónové matrace.

Materiál výplně je také důležitý

Někdy lidé řeší tvrdost, ale neuvědomí si, že záleží také na tom, co je v matracích za výplň. Mezi klasické materiály patří viskoelastické výplně. Jsou tady ale také gelové matrace, které mají akupresurní body poskytující ještě větší komfort při spánku. Doslova vám pomohou relaxovat.

Komentářů

komentáře