Chcete mít pořád čistý a voňavý záchod? Zkuste tohle.

Naprosto skvělé. Tohle je tip, který se hodí do každé domácnosti. Čistota toalety je nutnost každé domácnosti. A však ne vždy se toho dá dosáhnout jednoduše i naproti tomu, že vyhodíte peníze na drahé WC čističe.

Ty mohou obsahovat škodlivé přísady jako třeba bělidlo které je nebezpečné pro naše plíce. Pokud se chlór nacházející se bělidle zkombinuje s jakýmkoliv typem kyseliny, může vytvořit jedovatý plyn. Krom toho působí jako dráždidlo a žíravina a ničí všechno s čím přijde do přímého kontaktu. Některé druhy čističů mají vůně, které dokáží přivodit bolest hlavy, podráždění plic nebo alergické reakce.

Jak si vyrobit vlastní čistič?

  • 1/2 hrnečku kyseliny citrónové
  • 1/2 hrnečku sody bikarbonové
  • 25 kapek esencialního oleje – vyberte si váš oblíbený, doporučuji pomerančové nebo citrónové, protože mají silné čistící vlastnosti a příjemnou vůni.
  • 1/2 hrnečku kukuřičného škrobu
  • Vodu v rozprašovači
  • 1 uzavíratelný sáček (rozměr přibližně 250x350mm)
  • Formička na vytvoření čistících bombiček

Jaký je postup?

Všechny ingredience kromě esenciálního oleje vložte do sáčku a dobře protřepte. Otevřete sáček a přidejte 2 až 3 stříknutí vodního rozprašovače, opět ho zavřete a promasírujte. Toto zopakujte 5 až 7-krát. Pokud se váš sáček nafouknul vytlačte vzduch. je to způsobené kombinací kyseliny citrónové a sody bikarbonové.

Směs musíte míchat ručně, aby z toho vzniklo koláčové těsto. Přidejte esenciální oleje opět zamíchejte. Následně směs pevně natlačte do formiček a nechejte několik dní sušit. Po dvou dnech je vyberte a položte na vyšší místo a sušte několik dní. Potom je vložte uzavřené nádoby, kde je můžete skladovat.

Při použití je vyberete je vyberte a hoďte do wc mísy a počkejte než nezačnou šumět. Vezměte čistící štětku na wc a očistěte mísu. Následně spláchněte a vaše záchodová mísa bude svěže čistá.

Tak co? Funguje? Napište nám do komentářů.

loading…


Komentářů

komentáře